Büşra Terlik

Halkla İlişkiler Asistanı

Büşra Terlik, İstanbul, Türkiye’de bulunan Yalım Hukuk’ta Halkla İlişkiler Departmanında Halkla İlişkiler Asistanı olarak çalışmaktadır. Rolü, PR ekibini firmanın dış iletişimini yönetmede desteklemek ve hizmetlerini müşterilere ve daha geniş bir topluluğa tanıtmaktır. Büşra, etkinlik ve kampanyaların planlanması ve yürütülmesinin yanı sıra basın bültenleri, sosyal medya paylaşımları ve diğer içeriklerin hazırlanmasına ve düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, haberleri izleyerek ve medya sorgularını yöneterek firmanın medya ilişkilerinin sürdürülmesine yardımcı olur. Büşra, mükemmel organizasyon becerileri ve detaylara verdiği önem ile Yalım Hukuk’un PR çalışmalarının sorunsuz ve etkin bir şekilde yürütülmesinde hayati bir rol oynamaktadır.


 

Bir hukuk firmasının Halkla İlişkiler Departmanındaki bir Asistan, firmanın kamu imajını ve itibarını yönetmede Halkla İlişkiler ekibine destek sağlar. İş sorumlulukları, toplantıları planlamak, takvimleri yönetmek ve e-postalara yanıt vermek gibi idari görevleri yerine getirmeyi içerebilir. Ayrıca basın bültenlerinin, pazarlama materyallerinin ve diğer iletişim içeriklerinin geliştirilmesine ve dağıtılmasına yardımcı olabilirler.

Halkla İlişkiler Departmanında Asistan’ın diğer sorumlulukları arasında, firmanın medyada yer alan haberlerinin izlenmesi, firmanın web sitesinin ve sosyal medya hesaplarının güncellenmesi ve sektör trendlerinin ve pazar araştırmalarının takibi yer alabilir. Ayrıca, etkinlik ve seminerlerin düzenlenmesine, medya röportajlarının koordinasyonuna ve gerektiğinde diğer geçici görevlerin yerine getirilmesine yardımcı olabilirler.

Halkla İlişkiler Departmanında Asistan rolü, güçlü organizasyon becerileri, detaylara dikkat ve hızlı tempolu ve dinamik bir ortamda iyi çalışma becerisi gerektirir. Mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve Halkla İlişkiler ekibi ve diğer paydaşlarla etkili bir şekilde çalışabilmelidirler. Bir Asistan, ekipte daha destekleyici bir role sahip olsa da, Halkla İlişkiler Departmanının sorunsuz ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için katkıları çok önemlidir.