Av. Tuncay Yalım, 1974 Konya doğumlu olup Istanbul Şişli Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Aynı Üniversitede Kamu Hukuku Yüksek Lisansına devam etmiş olup Brooklyn College ve Kingsborough Community College – New York’ta Paralegal ve Hukuk Terminolojisi dersleri almıştır. TMSF Tasfiye dairesinde İflas Hukuku üzerinde uzmanlık yapmış olup iyi derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

1974 yılında Konya’da doğan Tuncay Yalım, İstanbul Şişli Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eğitimine Galatasaray Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans ve Brooklyn College ile Kingsborough Community College – New York’ta Avukatlık ve Yasal Terminoloji dersleri alarak devam etti. Hem İngilizce hem de Fransızca’ya etkileyici bir hakimiyet ile TMSF Tasfiye Bürosu’nda İcra İflas Hukuku alanında ihtisas yapmıştır. Tuncay, kariyeri boyunca adalete derin bir saygı duyarak hareket etmiş, hukukun parametreleri dahilinde tüm insanlara özgürlük, eşitlik ve insan hakları sağlamaya çalışmıştır.

Av. Tuncay Yalım, Hem İngilizce hem de Fransızca’ya etkileyici bir hakimiyet ile TMSF Tasfiye Bürosu’nda İcra İflas Hukuku alanında ihtisas yapmıştır. Tuncay, kariyeri boyunca adalete derin bir saygı duyarak hareket etmiş, hukukun parametreleri dahilinde tüm insanlara özgürlük, eşitlik ve insan hakları sağlamaya çalışmıştır.